image/svg+xml
image/svg+xml

Toplantılar

Yayın Tarihi : 04/05/2020


Üniversitemizdeki toplantılar video konferans yoluyla yapılıyor

Üniversitemizde Koronavirüs (KOVİD-19) salgınıyla mücadelede etkinliği arttırmak için gerçekleştirilen toplantılar, video konferans yöntemiyle yapılıyor.

Koronavirüs (KOVİD-19) tehdidinin ilk ortaya çıktığı andan itibaren hızla hareket ederek gerekli önlemlerin alındığı Üniversitemizde, eğitim-öğretim (çevrimiçi) ve araştırma-geliştirme faaliyetleri devam ediyor. Bu kapsamda Koronavirüs (KOVİD-19) ile mücadelede etkinliği arttırmak amacıyla gerçekleştirilen toplantılar ise  video konferans yoluyla yapılıyor.

Uzaktan çalışmayı kolaylaştıran online platformlar aracılığıyla gerçekleştirilen ‘Yönetim Kurulu Toplantısı’na başkanlık eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, salgının önlenmesi amacıyla her türlü tedbiri aldıklarının aynı zamanda da çalışmaya devam ettiklerinin altını çizdi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Rektör Uzun, YLSY öğrencileriyle video konferansla görüştü

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Yurt Dışı Eğitim Programı kapsamında ABD, İngiltere, Almanya ve Malezya’da Üniversite adına lisansüstü öğrenimlerine devam eden doktora öğrencileriyle bir araya geldi.

Üniversitemiz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Yurt Dışı Eğitim Programı (YLSY) kapsamında ABD, Almanya, İngiltere ve Malezya’da öğrenimlerine devam eden öğrencileriyle iletişimini koparmıyor. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerini farklı ülkelerde Üniversite adına sürdüren öğrenciler Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ve danışmanlarıyla belli periyotlarda bir araya gelerek, öğrenim süreçleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuyor.

YLSY öğrencilerinin sağlık durumları yakından takip ediliyor

Dünya genelinde 186 ülkeyi etkisi altına alan Yeni tip Koronavirüs (KOVİD-19) salgını dolayısıyla Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (YLSY) sistemi kapsamında öğrenimlerine devam eden öğrencilerin sağlık durumları yakından takip ediliyor. Üniversitemiz öğretim üyelerinden oluşan danışmanlar öğrencilerle bu noktada iletişim kurarak bilgiler alıyor. Rektör Uzun da video konferanslarda bu doğrultuda gerekli bilgileri alarak, tedbirli olunması konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Rektör Uzun, 536 ders sorumlusuyla video konferansta bir araya geldi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, 17 bini aşkın öğrenciye ‘Uzaktan Eğitim’ aracılığıyla canlı ders işleyen 536 öğretim elemanıyla video konferans yoluyla gerçekleştirdiği toplantılarla bir araya geldi.

Yeni tip Koronavirüs (KOVİD 19) salgını nedeniyle ‘Uzaktan Eğitim’ sistemine geçiş yapan Üniversitemiz, ülke genelinde eşzamanlı derslerin başarıyla işlendiği yükseköğretim kurumlarından biri oldu.

23 Mart 2020 Pazartesi günü Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un açılış dersi ile başlayan uzaktan eğitimler, 9 fakülte, bir yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu ve 3 enstitüsünde öğrenim gören öğrencilerinin yüksek katılımıyla gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Bu kapsamda canlı sanal derslerdeki verimliliğin arttırılması amacıyla 536 ders sorumlusuyla video konferans yoluyla düzenlenen toplantılarla bir araya gelen Rektör Uzun, öğretim elamanlarıyla görüş alışverişinde bulundu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Rektör Uzun, öğrenci kulüp başkanlarıyla bir araya geldi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, video konferans yoluyla düzenlenen toplantıda öğrenci kulüp başkanlarıyla bir araya geldi.

Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla 23 Mart 2020 tarihinden bu yana uzaktan eğitim sistemi aracılığıyla derslerin başarıyla sürdürüldüğü Üniversitemizde, Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun öğrenci kulüp başkanlarıyla bir araya geldi.

Video konferans sistemi aracılığıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Rektör Uzun, “Küresel bir sorun haline gelen salgın dolayısıyla zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte öğrencilerimiz Türkiye’ye örnek olacak bir hassasiyet gösteriyor. Bizler de bu süreçte öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak ve ‘Her anı birbirimizden öğrenerek’ devam ettiğimiz bu yolculukta yalnız bırakmamak için var gücümüzle çalışıyoruz. İrtibatı koparmıyor, birlikte geleceğe doğru yürüyüşümüze devam ediyoruz” dedi.

Öğrenciler ve ailelerin sağlık durumları hakkında bilgiler de alan Rektör Uzun, mümkün olduğunca evden çıkılmaması ve uyarıların dikkate alınması gerektiği konusunda da tembihlerde bulunarak, sağlık çalışanlarının gösterdiği özverili tutuma destek olunması gerektiğini vurguladı.

Rektör Uzun, ülkemizdeki salgınla mücadeledeki başarıya da vurgu yaparak, normalleşmenin ardından yapılabilecekler başta olmak üzere, uzaktan eğitim sistemi, online ölçme ve değerlendirme uygulamaları, topluma hizmet uygulamaları, öğrenci projeleri gibi birçok konuda öğrencilerle görüş alışverişinde bulundu.

Kulüp başkanları ise katılımcı bir anlayışla sürdürülen çalışmalara katkı sunmanın mutluluğunu dile getirerek, Üniversitemiz Rektörü Uzun’a teşekkür etti.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Üniversitemiz Senatosu, Pandemi sürecine dair yeni kararlar aldı

Üniversitemiz Senato toplantısında, 2019-2020 Akademik Takviminde pandeminin seyri, yetkili kurulların tavsiyerleri ve öğrencilerin görüşleri doğrultusunda güncellemeler yapılarak, final/bütünleme sınav sürecine dair yeni kararlar alındı. 

Senato toplantısında alınan kararlara ulaşmak için tıklayınız...

Güncel akademik takvime ulaşmak için tıklayınız...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------