image/svg+xml
image/svg+xml

Dijital Kütüphane

Yayın Tarihi : 23/03/2020

Üniversitemiz, Koronavirüs (KOVID-19) salgını nedeniyle eğitime ara verilen ve evde kalma tedbirlerinin uygulandığı bu günlerde, 7 milyon 833 bin 946 elektronik yayını öğrencilerinin ve öğretim elamanlarının kullanıma açtı. 

Üniversitemiz, Koronavirüs (KOVID-19) salgını nedeniyle kapalı tutulan kütüphanelerinden yararlanmak isteyen kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunuyor.

Bu kapsamda ‘Sanal Kütüphane’ uygulamasına geçilen Üniversitemizde 7 milyon 833 bin 946 elektronik yayın öğrenciler ile öğretim elemanlarının kullanıma açıldı. Yayınların 4 milyon 156 bin 408’ini e-kitaplar, 3 milyon 619 bin 724’ünü e-tezler, 36 bin 869’unu ise e-dergiler oluşturuyor. ‘Sanal Kütüphane’ye erişim sağlayan kullanıcılar ayrıca 12 bin eğitici videoya, bin 200 konferans serisine ve 7 bin 745 adet açık erişimli standart yayınlara da ulaşabiliyor.

Milyonlarca yayın bir tık uzağınızda

Koronavirüs (KOVID-19) salgını nedeniyle kamusal ve sosyal hayata yönelik birçok tedbirin sağlık açısından gerekli olduğu bu günlerde, Üniversitemiz ‘Sanal Kütüphane’ ile önemli bir toplumsal sorumluluğu yerine getiriyor.

Bu kapsamda 17 bini aşkın öğrencisine 536 öğretim elamanıyla ‘Uzaktan Eğitim’ verildiği Üniversitemizde milyonlarca bilimsel yayın da sadece bir tık uzağa taşıdı. Bu yayınlara ulaşmak isteyen kullanıcıların bilgisayarları ya da akıllı cihazları üzerinden “http://kutuphane.bartin.edu.tr” adresine girmeleri ve kayıt olarak elektronik yayınlardan yararlanmaları mümkün.

ELEKTRONİK KAYNAKLARA UZAKTAN ERİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ…

BARTIN ÜNİVERSİTESİ AÇIK ERİŞİM KAYNAKLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…


Veritabanları ve Elektronik Kaynaklara Uzaktan Erişim Eğitimi
Rosetta Stone Dil Eğitimi Veritabanı Kullanıcı Eğitimi